více informací:

Letos bych se rád vrátil zpátky do Slovinska a Chorvatska; v obou zemích jsem nějaký čas pracoval a měl jsem možnost trochu víc poznat jejich krásy i zajímavé a (povětšinou) příjemné lidi...

Na začátku září bych chtěl vyjet s kolem. Vzhledem k tomu, že zatím jsem na to sám, hledám nějaké další nadšence, kteří by taky rádi projeli tento krásný kus severního Balkánu, od Alp až k Istrii. Čtěte dál a jestli máte zájem vyjet se mnou, napište mi.

Cesta

Chtěl bych jet na dva až tři týdny, vlakem na rakousko-slovinskou hranici a stejným způsobem i zpátky. Zpáteční lístek z Prahy do Spielfeldu stojí necelé 2 000 Kč. Zvlášť je potřeba platit za přepravu kol.

Můj předběžný plán je jet přes Maribor údolím Drávy do Logarské doliny, přes Kranj do Julek (Bledsko a Bohinjsko jezero), údolím Soči do Krasu a na istrijské pobřeží. Přes chorvatskou Istrii (Rijeku) zpět na sever, směrem k vysychajícímu Cerknickému jezeru a do Ljubljany. Po několika dnech v Lublani údolím Krky přes Novo MestoZáhřebu a pak zase na sever údolím Sotly, až zpět k Ptuji a Drávě. Pokud vyjde čas, tak ještě na otočku do Prekmurje, napít se Radenské přímo u pramene a vykoupat se v termálních lázních u hranic s Maďarskem... A nakonec zpátky do Spielfeldu na vlak.

Bagáž

Jídlo na celý den nemá cenu vozit s sebou, i když je ve Slovinsku i v Chorvatsku zhruba o 50% až 100% dražší než v ČR. Stačí müsli na snídani a možná nějaké instantní večeře.

Nosič bude naopak zatížený brašnami, spacákem a stanem. A foťákem. ;-)

Kolo

Měl by stačit trekking. Já pojedu na své horské Meridě s hladkými plášti.

Prachy

Do deseti tisíc?

copyright © 2000–2017 Daniel Fišer (XHTML 1.1 & CSS)