He did not think of himself as a tourist; he was a traveller. The difference is partly one of time, he would explain. Whereas the tourist generally hurries back home at the end of a few weeks or months, the traveller, belonging no more to one place than to the next, moves slowly, over periods of years, from one part of the earth to another.

Paul Bowles: The Sheltering Sky
(viz také Španělský deníček18. listopadu 2000)

Na této stránce (a vlevo v menu) je pár odkazů na moje cestovní deníky a zápisky.

Už dlouho se chystám přidat zážitky z pobytů v zemích bývalé Jugoslávie, ale nějak jsem se k tomu ještě nedostal... Stejně tak ke Krétě... :-(

Expedition Nordkapp

V létě roku 1995 jsem odjel na roční AIESEC praxi do Norska. Samozřejmě, že jsem celý rok nestrávil jenom ve Stavangeru, ale snažil jsem se trochu se porozhlédnout po okolí... Na podzim jsem se s kamarády vypravil na "Expedition Nordkapp", až na samotný konec Evropy.

Polską na rowerze

Na přelomu srpna a září 1999 jsem se s Michalem vydal na cyklovýpravu do Polska: vlakem na Mazurská jezera, odtud k pobřeží a podél Baltu k německým hranicím do Świnoujście.

Notícias de España

Od října 2000 do dubna 2001 jsem žil v Madridu; občas jsem si našel chvíli na to, abych tady napsal pár vět o Madridu a vůbec o tom, co mne tam potkalo. Nepsal jsem každý den, ale jenom když jsem měl čas a důvod ke psaní.

S kolesom po Sloveniji, 2003

Po pár letech jsem se vrátil zpátky do Slovinska a Chorvatska; v obou zemích jsem nějaký čas pracoval a měl jsem možnost trochu víc poznat jejich krásy i zajímavé a (povětšinou) příjemné lidi... Na začátku září jsem vyjel s kolem.

El Viaje – México, 2004

15. července vyrazím na El Viaje – na moji cestu snů: do Latinské Ameriky. Dva a půl měsíce na cestě z New Yorku do Mexika a když vyjde čas a peníze tak možná i do Guatemaly a pak zase zpět...

Indie 2006

Čtyři týdny na cestách po nejlidnatější demokratické zemi na světě, po kolébce několika náboženství a zemi mezi Indem a Gangou...

California 2007

Předvánoční neplánovaná služební cesta do centrály SUN Microsystems v Silicon Valley. Během 14 dnů jsem si udělal čas i na pár návštěv San Franciska a na jeden delší výlet do Death Valley.

copyright © 2000–2024 Daniel Fišer (XHTML 1.1 & CSS)